Katër viktima dhe dhjetra të plagosur nga shpërthimi i fuqishëm në Madrid

Publikuar tek: bota, më 16:51 20-01-2021 Katër viktima dhe dhjetra të plagosur nga shpërthimi i fuqishëm në Madrid

Të paktën katër persona kanë humbur jetën pas shpërthimit të madh në Madrid.

Mediat e huaja bëjnë me dije se viktimat, përfshirë edhe një prift, janë nxjerrë nga rrënojat.

Deri më tani raportohet për katër të vdekur dhe dhjetra të plagosur. Dyshohet se shpërthimi i fuqishëm ka ndodhur për shkak të një rredhje gazi.

Kujtojmë që nga shpërthimi pak më parë janë dëmtuar disa ndërtesa. Në video dallohen rruga e mbushur me mbeturina të pallateve të dëmtuara nga shpërthimi i fuqishëm.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Alarm për bombë në Gjykatën e Lartë të SHBA, godina ndodhet shumë pranë Capitol-it
Nis ceremonia e inagurimit në Kapitol, Joe Biden do të betohet si president i SHBA-ve, do të betohet dhe Kamala Harris si zëvendësja e tij »
Article Logic
Execution time: 0.013795137405396
array(1) { ["section"]=> string(80) "kater-viktima-dhe-dhjetra-te-plagosur-nga-shperthimi-i-fuqishem-ne-madrid-235729" }