Katër vite burg për shqiptarin që u kap me 600 mijë euro drogë

Publikuar tek: rajon, më 18:24 17-06-2018 Katër vite burg për shqiptarin që u kap me 600 mijë euro drogë Foto ilustruese

Një gjykatë në Itali ka dënuar me 4 vite burg 24-vjeçarin shqiptar që iu gjetën 600 mijë euro drogë në banesën e tij.

Ai është Emiljano Hilaj i arrestuar në vitin 2017 në Solferino. Hilaj u ndalua në një hotel ku iu gjet edhe 96 kilogram kanabis sativa. Policia sekuestroi në makinën e të riut edhe një makineri për përgatitjen dhe paketimin e kanabisit, që më pas e tregtonte vetë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Marrëveshja Greqi-Maqedoni, Hahn: Kompromis ku të gjithë marrin diçka
Zi në familjen Haradinaj, kush është Imami që kërkon të mos varroset babai i kryeministrit »
Article Logic
Execution time: 0.011047840118408
array(1) { ["section"]=> string(69) "kater-vite-burg-per-shqiptarin-qe-u-kap-me-600-mije-euro-droge-124764" }