Katër vjet ministër i Brendshëm, Saimir Tahiri ka ndryshuar shumë

Publikuar tek: foto-e-dites, më 07:13 13-03-2017 Katër vjet ministër i Brendshëm, Saimir Tahiri ka ndryshuar shumë

Kryeministri Edi Rama shkarkoi katër ministra socialistë, ndër ta edhe Saimir Tahiri, shkarkimi i të cilit bëri më shumë bujë.

“Kampioni ynë”, e quajti Rama ministrin e Brendshëm, për të cilin tha se rimëkëmbi Policinë e Shtetit.

Por puna e vështirë e Ministrit të Brendshëm, duke nisur që nga “shpartallimi” i Lazaratit dhe lufta e vazhdueshme me narkotrafikantët deri te “goditja” e disa prej emrave më të njohur të botës së krimit si dhe pa harruar fushatën e madhe për disiplinimin e qarkullimit rrugor, duket se ka ndikuar edhe në fizionominë e Saimir Tahirit.

Dikur një djalë i ri plot energji, Tahiri tashmë duket disi i lodhur nga ky rrugëtim i gjatë, por me thinja dhe plot eksperiencë.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Këngë e valle popullore, plas festa në çadrën e PD-së pas largimit të Tahirit
E gjithë Policia e Tiranës bëhet bashkë për të surprizuar Saimir Tahirin »
Article Logic
Execution time: 0.011770963668823
array(1) { ["section"]=> string(70) "kater-vjet-minister-i-brendshem-saimir-tahiri-ka-ndryshuar-shume-71684" }