Katy Perry: Media sociale është rënia e qytetërimit

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 22:34 18-01-2018 Katy Perry: Media sociale është rënia e qytetërimit

Këngëtarja e famshme amerikane Katy Perry thotë se mediat sociale janë “rënia e qytetëritmit”, pas disa ekperiencave jo të këndshme që ajo ka kaluar personalisht me shpërndarjen e jetës së saj “online”.

Megjithëse ka plot 68 milion ndjekës në Instagram, ajo thotë se njerëzve sot u interesojnë më shumë “Like”-t sesa jeta reale.

Ajo i sugjeron fansave të mos e vrasin mendjen çfarë mendojnë të tjerët dhe të jetojnë jetën.

Duke folur për Refinery29, ajo ka thënë se shumë njerëz sot jetojnë për një fotografi të vete dhe pëlqimet që marrin aty janë si paratë.

“Edhe unë jam viktimë e rrjeteve sociale po aq sa çdokush tjetër”, ka thënë këngëtarja e muzikës Pop.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.009087085723877
array(1) { ["section"]=> string(57) "katy-perry-media-sociale-eshte-renia-e-qyteterimit-107075" }