Kavajë, arrestohet 27 vjeçari i shpallur në kërkim ndërkombëtar

Publikuar tek: aktualitet, më 18:32 27-03-2015 Kavajë, arrestohet 27 vjeçari i shpallur në kërkim ndërkombëtar

Arrestohet në qytetin e Kavajës shtetasi Ergen Cullhaj i shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Gjykata e Brescia-s e cila kishte lëshuar edhe urdhër arrestin e tij.

Arrestimi është realizuar nga seksioni i krimeve të rënda dhe policia. Cullhaj akuzohet për veprat penale “organizatë kriminale”,  “vrasje dhe vjedhje me dhunë”, për të cilat mund të dënohet me 30 vjet burg. Ergen Cullha është arrestuar për llogari të drejtësisë italiane dhe do të ekstradohet për gjykim në shtetin fqinj.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Të dielën zgjohemi një orë më herët, rritet nervozizmi tek njerëzit
Shqipëri-Armeni, ja detajet e koreografisë së tifozëve (Foto) »
Article Logic
Execution time: 0.013546943664551
array(1) { ["section"]=> string(67) "kavaje-arrestohet-27-vjecari-i-shpallur-ne-kerkim-nderkombetar-7151" }