KE: Austria dhe Sllovakia iu përgjigjën thirrjes për ndihmë ndaj Shqipërisë

Publikuar tek: aktualitet, më 19:26 10-02-2015 KE: Austria dhe Sllovakia iu përgjigjën thirrjes për ndihmë ndaj Shqipërisë

Komisioni Europian ka akorduar ndihmat e para për Shqipërinë, e goditur nga përmbytjet në jug të vendit.

KE njofton se për këtë rast ka aktivizuar mekanizmin e mbrojtjes civile dhe deri më tani thirrjes për t’i ardhur në ndihmë Shqipërisë, iu përgjigjën Austria dhe Sllovakia.

Këto dy shtete do të dërgojnë në Shqipëri ndihma materiale si tenda, shtretër, mbulesa, gjenerator apo pompa uji.

Dërgimi i këtyre ndihmave do të bëhet nëpërmjet Qendrës së Koordinimit të Emergjencave pranë BE-së.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Fëmijëve në çerdhe e kopshte u japin ilaçe gjumi? Ja denoncimi
Lirohet pas 3 ditësh 40 vjeçarja që u konfliktua me dy policët »
Article Logic
Execution time: 0.012362003326416
array(1) { ["section"]=> string(79) "ke-austria-dhe-sllovakia-iu-pergjigjen-thirrjes-per-ndihme-ndaj-shqiperise-2984" }