KE jep konkluzionet e Dialogut të Nivelt të Lartë, në fokus reforma e drejtësisë

Publikuar tek: aktualitet, më 20:20 24-03-2015 KE jep konkluzionet e Dialogut të Nivelt të Lartë, në fokus reforma e drejtësisë

Komisioni Europian ka dhënë konkluzionet e dialogut të nivelit të lartë me vendin tonë. KE ka përshëndetur vendosmërinë në luftën kundër korrupsionit.

KE ka cilësuar si të rëndësishme gjithëpërfshirjen dhe bashkëpunimin midis institucioneve sa i përket reformës në drejtësi. Në kuadër të reformës në drejtësi KE shprehet se është nën këshillim e Komitetit të Venecias. Sa i përket administratës publike, KE i jep përparësi zbatimit të ligjit për shërbimin civil.

KE nuk ka lënë pa përmendur edhe punën konstruktive në parlament. Në përfundim KE shprehet, “Sfidat e së ardhmes kërkojnë përpjekje për integrim. Ne do të vijojmë me ndihmën dhe monitorimin tonë”.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Shkelën rregullat e Shengen, kthehen në Rinas 49 shqiptarë
“Njësia Kreative”/ Nisma e Filos për përfshirjen e të rinjve në transformimin e Korçës »
Article Logic
Execution time: 0.013213872909546
array(1) { ["section"]=> string(84) "ke-jep-konkluzionet-e-dialogut-te-nivelt-te-larte-ne-fokus-reforma-e-drejtesise-6847" }