KED e skualifikoi nga gara për në “Kushtetuese’, Apeli Administrativ rikthen në garë gjyqtaren Zhaklina Peto

Publikuar tek: aktualitet, më 16:44 10-11-2020 KED e skualifikoi nga gara për në “Kushtetuese’, Apeli Administrativ rikthen në garë gjyqtaren Zhaklina Peto Zhaklina Peto

Gjykata Administrative e Apelit ka pranuar apelimin e gjyqtares Zhaklina Petro, e cila u skualifikua nga gara për një vend në Gjykatën Kushtetuese nga Këshilli i Emërimeve në Drejtësi.

Ky vendim i trupit gjykues e rikthen Peton në garë për vendin në “Kushtetuese”, ndërkohë që pak ditë më parë i njëjti vendim u mor edhe për Eugen Papandilen, edhe ky i skualifikuar nga KED.

Tashmë KED do të duhet të rishqyrtojë edhe njëherë kandidaturën e Petos për një vend në Gjykatën Kushtetuese, e cila garon me Eugen Papandilen dhe Sonila Bejtjan.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « U hodh nga Spitali Infektiv, vajza e 69-vjeçarit tregon bisedën e fundit me të atin: Nuk më është dhënë asnjë informacion nga doktoresha
ISHSH në Gjirokastër mbyll dy fasoneri, dje ndërroi jetë një punonjëse 40-vjeçe me koronavirus »
Article Logic
Execution time: 0.014788866043091
array(1) { ["section"]=> string(112) "ked-e-skualifikoi-nga-gara-per-ne-kushtetuese-apeli-administrativ-rikthen-ne-gare-gjyqtaren-zhaklina-peto-227193" }