Keidi Bare, shënon gol për Atletikon dhe feston si i “çmendur” bashkë me Simeonen

Publikuar tek: sport, më 22:54 02-08-2017 Keidi Bare, shënon gol për Atletikon dhe feston si i “çmendur” bashkë me Simeonen

Mund ta themi pa frikë, Keidi Bare është zurpriza e madhe që ka rezervuar Atlektiko Madrid për këtë vit.

Keidi Bare, talenti premtues që tashmë është bërë pjesë e kombëtares Kuq e Zi, mund të cilësohet si një bast i fituar për trajnerin Simeone dhe besohet se këtë vit do të jetë pjesë e skudrës së parë. Bare jo vetëm luajti për 60 minuta me ekipin e parë në përballjen kundër Liverpul, por nga shumë media u cilësua si lojtari më i mirë i ndeshjes.

Nga shumë analistë sportive, ai është cilsuar si një “bast”, i trajnerit Simeone, i cili  e aktivizoi që nga minuta e parë 19-vjeçarin shqiptar dhe ky i fundit ia shpërbleu duke shënuar golin e parë në këtë takim. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.15441989898682
array(1) { ["section"]=> string(84) "keidi-bare-shenon-gol-per-atletikon-dhe-feston-si-i-cmendur-bashke-me-simeonen-88115" }