Këmbëngul Rama: Mos u ankoni, zgjidhni këtë rrugë

Publikuar tek: aktualitet, më 09:00 20-03-2018 Këmbëngul Rama: Mos u ankoni, zgjidhni këtë rrugë Edi Rama, kryeminister

Kryeministri Edi Rama uron shqiptarët për një ditë të mirë, duke publikuar dhe një rast të një nënë e cila ka dalë nga ndihma ekonomike dhe tashmë është e punësuar. 

Nëna në fjalë është Domenika Topi e sipas kryeministrit Rama, ajo zgjodhi rrugën e punësimit e jo të ankesave pa rrugëdalje. Domenika tregon që permes zyrave të punës është punësuar e tashmë mban familjen prej 4 anëtarësh.

 ”MIRËMËNGJES 

dhe me shembullin e kësaj nëne të re që pas daljes së familjes nga ndihma ekonomike, zgjodhi rrugën e punësimit jo të ankesave pa rrugëdalje, ju uroj një ditë të mbarë “, shkruan Rama në facebook

Këto publike të kryeministrit Rama vijnë në mes të debatit të madh që po reaizohet prej ditësh mes opozitës dhe pozitës, në lidhje me heqjen apo dhënien e ndihmës ekonomike për familjet shqiptare.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Përkeqësohet moti, reshje shiu dhe shtrëngata, ja zonat
IDENTIFIKOHET 32-vjeçari që u vra me armë zjarri në oborrin e shtëpisë në Dibër (EMRI) »
Article Logic
Execution time: 0.010820865631104
array(1) { ["section"]=> string(54) "kembengul-rama-mos-u-ankoni-zgjidhni-kete-rruge-113854" }