‘Kemi 12 orë jashtë me pizhama dhe fëmijë’ protesta në Genova, banorët duan të futen në shtëpi (VIDEO)

Publikuar tek: bota, më 11:51 16-08-2018 ‘Kemi 12 orë jashtë me pizhama dhe fëmijë’ protesta në Genova, banorët duan të futen në shtëpi (VIDEO) Foto nga vendngjarja

Disa banorë në Genova po  protestojnë për t'u kthyer në shtëpitë e tyre në Via Walter Fillak, pranë urës Morandi që u shemb më 14 gusht.

 

Banorën u evakuuan nga banesat e tyre nga autoritetet për të qenë të sigurtë se ata të jenë jashtë rrezikut nga një shembje tjetër e urës po kur në mbremje donin të ktheheshin në shtëpi ata gjetën rrugën e bllokuar nga kordoni i policisë dhe iu është thënë se nuk mund të kalonin.

“Jam vonë për punë, duhet të shkoj në punë” , “kemi 12 orë jashtë në pizhama me fëmijë”, janë disa nga fjalët e banorëve që po flisnin me policinë.

Nga policia është lejuar të kalonin vetëm ata që kanë patur kafshë shtëpiake në shtëpi, por që shoqëroheshin nga policia.

 

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011847019195557
array(1) { ["section"]=> string(104) "kemi-12-ore-jashte-me-pizhama-dhe-femije-protesta-ne-genova-banoret-duan-te-futen-ne-shtepi-video-131288" }