“Kemi ardhur të pastrojmë qytetin”, KARTELI i tmerrshëm në Meksikë merr peng kokën e bandës rivale (VIDEO)

Publikuar tek: bota, më 20:20 06-08-2019 “Kemi ardhur të pastrojmë qytetin”, KARTELI i tmerrshëm në Meksikë merr peng kokën e bandës rivale (VIDEO)

Publikohet në internet video e pengmarrjes së një anëtari të lartë të një karteli droge, nga anëtarët e një tjetër karteli që pretendojnë se janë më të fuqishmit në Meksikë.

Në video duken anëtarët e armatosur të kartelit “me katër shkronja”, CJNG (Jalisco Neë Generation Cartel), teksa mbajnë peng kreun e një bande rivale.

Pengu është identifikuar si Aldolfo Mendoza Valencia, i njohur edhe si ‘El Michoacano’. Ai ishte anëtar i lartë i kartelit Santa Rosa de Lima në Valle de Santiago.

Në videon e publikuar në internet, ata dëgjohen të thonë “Po vijmë për ty, Marro i ndyrë, dhe për të gjithë njerëzit që hynë në Valle de Santiago dhe vranë njerëz të pafajshëm”, raporton Newsbomb.al.

Marro është kreu i kartelit Santa Rosa de Lima, emri i tij është Jose Antonio Yepez Ortiz, i njohur si ‘El Marro’.

Në një video të dytë të postuar në rrjetet sociale, duken punonjësit e ndërhyrjes së shpejtë teksa heqin trupin e pajetë të tij, të varur në një mbikalim në Guanajuato.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010189056396484
array(1) { ["section"]=> string(108) "kemi-ardhur-te-pastrojme-qytetin-karteli-i-tmerrshem-ne-meksike-merr-peng-koken-e-bandes-rivale-video-174543" }