Kemi dasëm në Kombëtare shqiptare, martohet mbrojtësi Ajeti përpara ndeshjes me Francën

Publikuar tek: sport, më 19:08 09-06-2015 Kemi dasëm në Kombëtare shqiptare, martohet mbrojtësi Ajeti përpara ndeshjes me Francën Arlind Ajeti me bashkeshorten e ardhshme

Mbrojtësi ynë i kombëtares shqiptare, tani do të jetë më i mbrojtur. Kombëtarja shqiptare do të ketë një dasëm të enjten, sepse martohet një ndër lojtarët tonë të kombëtares, Arlind Ajeti. I cili në fakt do të ketë më shumë fat dhe I vjen për shtat shprehja, “të dielën u martova dhe të hënën në punë shkova”.

Mbrojtësi I kombëtares shqiptare që luan me Bazelin ka vendosur të djegë shaminë e beqarit pikërisht këtë të enjte. Dhe lajmin e bën public vëllai i tij i vogël, Andonisi, i cili është futbollist gjithashtu dhe luan me U-21 të Bazelit.

“Urime vëllai im I dashur. Të uroj fat në jetë. Urime për martesën që do të bësh të enjten. Ju dua të dyve” shkruan vëllai për dasmën e mbrojtësit të kombëtares shqiptare. Ajeti luan tek Bazeli së bashku me Taulant Xhakën dhe Shkëlzen Gashin.

Të hënën ai është grumbulluar me kombëtaren shqiptare në Durrës, së bashku me lojtarët e tjerë që De Biazi ka zgjedhur për të luajtur kundër Francës. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.018349170684814
array(1) { ["section"]=> string(92) "kemi-dasem-ne-kombetare-shqiptare-martohet-mbrojtesi-ajeti-perpara-ndeshjes-me-francen-13126" }