“Kemi zbuluar pika që shesin karburant të përzier në Shqipëri’’, reagon për mediat GFI Albania

Publikuar tek: ekonomi, më 13:16 15-12-2015 “Kemi zbuluar pika që shesin karburant të përzier në Shqipëri’’, reagon për mediat GFI Albania

Reagon për mediat kompania GFI Albania, e cila pezulloi punën për markimin dhe kontrollin e naftës në Shqipëri, edhe pse është e vetmja kompani që mund ta kryejë.

Por për përfaqësuesit e kompanisë, nuk është faji i tyre pasi kanë respektuar kontratën duke dërguar njoftime për ndërprerjen e punës, e cila u pezullua më 10 dhjetor.

Megjithatë kompania jep edhe disa detaje me interes për publikun shqiptar, i cili furnizon mjetet e tij me karburant.

 “Kemi zbuluar pika që shesin karburant të përzier”, deklaron GFI Albania. Po kështu ajo publikon edhe shifrën e evazionit fiskal, i cili arrin në 70 milionë dollarë në vit për karburantet në Shqipëri.

“Kemi dërguar njoftime për ndërprerjen e punës. E kemi ndërprerë punën më 10 dhjetor. Nuk janë zbatuar kushtet e detyrimet sipas kontratës. Kemi patur detyrë edhe monitorimin e naftës bruto. Autoriteti na hoqi të drejtën e markimit të naftës bruto. Kemi patur detyrë edhe monitorimin e naftës bruto”, deklaron GFI Albania.

LEXO EDHE:KONCENSIONI I DYSHIMTE, DENONCIME PER SHANTAZH, DHE LOJA ME MARKIMIN E NAFTES NE SHQIPERI. CILA ESHTE GFI DHE HISTORIA E TERHEQJES SE QEVERISE RAMA

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0039420127868652
array(1) { ["section"]=> string(96) "kemi-zbuluar-pika-qe-shesin-karburant-te-perzier-ne-shqiperi-reagon-per-mediat-gfi-albania-27814" }