Kënga që tërboi presidentin turk, “Erdowie, Erdowo, Erdogan” (Video)

Publikuar tek: bota, më 16:37 30-03-2016

Është publikuar në kanalin muzikor në internet “Youtube” kënga që ka shkaktuar një përplasje të re diplomatike mes Gjermanisë dhe Turqisë.

Një parodi e publikuar nga televizioni gjerman “NDR”, ku ironizohej me liritë dhe demokracitë në shtetit turk, ka ngjallur reagimin e ashpër të Ankarasë dhe presidentit Erdogan, pasi ajo ka personazh kryesor pikërisht këtë të fundit.

“Erdowie, Erdowo, Erdogan”, është titulli i kësaj parodie, që në fakt nuk është e para që publikohet nga “NDR”.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Mësuesi tenton të përdhunojë gjimnazisten, fotot që bënë xhiron e mediave ndërkombëtare
“Mother Teresa day”, New York nderon humanisten shqiptare »
Article Logic
Execution time: 0.011314868927002
array(1) { ["section"]=> string(67) "kenga-qe-terboi-presidentin-turk-erdowie-erdowo-erdogan-video-36422" }