Këngë, valle, dj e hare me komunitetin rom në Tufinë, Veliaj merr çmim nga PE

Publikuar tek: aktualitet, më 12:43 09-04-2018 Këngë, valle, dj e hare me komunitetin rom në Tufinë, Veliaj merr çmim nga PE Erion Veliaj, kryebashkiaku i Tiranes

Dita Ndërkombëtare e Komunitetit Rom është pritur me këngë e valle, DJ, hare, gëzim në zonën me komunitet rom në Tufinë të Tiranës, dje në 8 prill.

Siç informon ambasada suedeze, me mbështetjen e kësaj të fundit, duket se komuniteti rom ka festuar në mënyrën më të mirë të mundshme. Madje edhe DJ, pavarësisht, se sikurse dihet, mes komunitetit rom ka edhe këngëtarë.

Po dje, Erion Veliaj, në Parlamentin Evropian, është vlerësuar me çmimin e Kryebashkiakut që gjendet më afër komunitetit Rom.

Eshtë java e tyre, dhe ambasadorja Suela Janina thotë se çmimi “Kryebashkiaku mik i Komunitetit Rom” u dha dje në një ceremoni të veçantë në ambientet e Parlamentit.

 

veliaj1.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Këngëtarja e njohur feston ditëlindjen, ja urimi i veçantë nga Lori Hoxha (FOTO)
Moderatorja shqiptare feston ditëlindjen, shpërthen në lot në transmetim direkt (FOTO) »
Article Logic
Execution time: 0.011573076248169
array(1) { ["section"]=> string(81) "kenge-valle-dj-e-hare-me-komunitetin-rom-ne-tufine-veliaj-merr-cmim-nga-pe-116245" }