Këngëtari i njohur torturohet dhe vritet mizorisht vetëm se ishte GAY (FOTO)

Publikuar tek: bota, më 07:23 24-10-2017 Këngëtari i njohur torturohet dhe vritet mizorisht vetëm se ishte GAY (FOTO)

Këngëtari i muzikës Pop Zelimkhan Bakaev është bërë viktima e fundit e spastrimit Anti-Gay në Çeçeni.

Këngëtari u raportua i zhdukur në muajin gusht, dhe që atëherë nuk është dëgjuar më asgjë prej tij.

Teksa frika për të filloi të rritej, aktivistët e LGBT e menduan që këngëtari mund të ishte ndaluar nga policia.

Burimet thonë se këngëtari rus Bakaev, 26 vjeç, u torturua për vdekje nga autoritetet pak pasi shkoi në vendin e tij, për shkak të orientimit seksual.

“Ai mbërriti në Grozny dhe brënda 3 orësh u kap nga policia. Pas 10 orëve ai u vra”, tha një burim për NewNowNext.

68076-1.jpg

DHlHUihW0AAT4jk.jpg

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Pacienti gjendet i vdekur në tavanin e spitalit, skenari i mistershëm
Shqiptarja sulmon policen në stacionin hekurudhor në Gjermani, efektivja i nënshtrohet operacionit »
Article Logic
Execution time: 0.01159405708313
array(1) { ["section"]=> string(80) "kengetari-i-njohur-torturohet-dhe-vritet-mizorisht-vetem-se-ishte-gay-foto-96975" }