Këngëtari ironizon qeverinë: Këta nuk dinë si u vodhën 2 milionë euro, e jo më të dinë se a jam unë ose ti me COVID

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 22:01 30-10-2020 Këngëtari ironizon qeverinë: Këta nuk dinë si u vodhën 2 milionë euro, e jo më të dinë se a jam unë ose ti me COVID

Që prej fillimit të pandemisë dhe vendosjes së kufizimeve të lëvizjes, këngëtari i njohur Labinot Tahiri ka hedhur akuza ndaj qeverisë.

Madje disa herë ai ka organizuar edhe protesta, sidomos pas vendimit të qeverisë për të mos hapur baret dhe restorantet për muzikë, pasi kjo sillte përhapjen e infeksionit.

Ditën e sotme me anë të një postimi në rrjetet sociale, këngëtari ka ironizuar me qeverinë për COVID-in, duke e lidhur këtë çështje edhe me atë të vjedhjes së 2 milionë dollarëve nga Thesari i shtetit në Kosovë.

“Këta nuk po e din për 2 milion euro se si janë vjedhur dhe akoma janë në hetime e që dihet sakt se si janë vjedhur, e po e dinë se a jam unë apo ti me kovid a jo”, shkruan Labi ndër të tjera.

Postimi i plotë:

“Shifra tê paskta të rasteve që i japin kinse me të semurë, apo infektime ku LABORATORËT PRIVAT nuk japin raportime vet e thanë ata që janë në ministrinë e shëndetsisë!!

Shifra të pa sakta që i japin për denime ku i denojnë qytetarët , janë të pa sakta!

Këta nuk po e din për 2 milion euro se si janë vjedhur dhe akoma janë në hetime e që dihet sakt se si janë vjedhur, e po e dinë se a jam unë apo ti me kovid a jo!!!

RRENA TË TURPSHME VETËM ME E NENSHTURA NJE POPULL TË CILIT NUK I DALIN NË NDIHMË DHE ME KERCNIM ME MBYLLJE TOTALE!

Skllaverimi nuk behet ndryshe!!

QELNI SYTË MIRË SE BILL GATES NUK KUJDESET PËR JETËN DHE SI TË JETOJË FEMIJU JUAJ.

Labi- Kosovë e Shqipêrisë!”.


Screenshot_6.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Po e puth apo çfarë? Loredana shkon në Kosovë dhe takon Mozzikun, foto po bën xhiron e rrjetit
Çifti mbretëror ndan foton e parë me Princeshë Geraldinën, Elia Zaharia mesazh emocionues »
Article Logic
Execution time: 0.011254787445068
array(1) { ["section"]=> string(120) "kengetari-ironizon-qeverine-keta-nuk-dine-si-u-vodhen-2-milione-euro-e-jo-me-te-dine-se-a-jam-une-ose-ti-me-covid-225854" }