Këngëtari italian Leonardo Tredicini i dashuruar me Tiranën, i dedikon këngë (Video)

Publikuar tek: kulture-art, më 12:41 16-03-2015

Leonardo Tredicini, një këngëtar italian është aq i dhënë pas Tiranës sa i ka dedikuar asaj edhe një këngë që tashmë është hedhur në kanalin e “youtube” dhe po mer klikimet e para.

Videoja shoqërohet me pamje të Tiranës duke promovuar kështu edhe elementë karakteristikë të qytetit.

‘Ti di të më bindësh, di si të më habitësh dhe unë të përqafoj. Tirana këtu do jem”, thuhet ndër të tjera në këngën e këngëtarit italian. “Tirana mos ndrysho kurrë’, është dëshirë kjo mesa duket e Tredicinit. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0073299407958984
array(1) { ["section"]=> string(86) "kengetari-italian-leonardo-tredicini-i-dashuruar-me-tiranen-i-dedikon-kenge-video-6039" }