Këngëtari kundër “Kombëtares” së Kosovës: Po më acaroni shumë

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 18:26 07-06-2016 Këngëtari kundër “Kombëtares” së Kosovës: Po më acaroni shumë

Këngëtari i njohur nga Kosova, Genc Prelvukaj ka shprehur qëndrimin kundër ndaj atyre që e konsiderojnë Përfaqësuesen kosovare, si Kombëtare.

Atij i ka mbërritur një mesazh ku i kërkohet të shpërndajë në rrjetet sociale një faqe për “Kombëtaren” e Kosovës, por ai ka refuzuar, duke kërkuar prej tyre që të ndryshojnë emërtimin nga Kombëtare në Përfaqësuese.

“Nuk e di ky profil a është zyrtar apo jo, veçse seriozisht jeni kah më acaroni shumë. Perfaqësuesja e Kosovës në Futboll është term korrekt dhe jemi në rregull, veçse t’i thuash Kombëtare... Ik hup anena”, shkruan këngëtari ndërsa publikon mesazhet e shkëmbyera.

13346760_10207672370061302_8377786025978253997_n.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.020653009414673
array(1) { ["section"]=> string(64) "kengetari-kunder-kombetares-se-kosoves-po-me-acaroni-shume-42758" }