‘Këngëtari nga Skrapari merr nënshtetësi shqiptare’, Presidenca: Prova flagrante të Fake News, reagon Spahiu: Nuk e dija që Nishica ishte territor serb

Publikuar tek: politike, më 17:27 17-10-2020 ‘Këngëtari nga Skrapari merr nënshtetësi shqiptare’, Presidenca: Prova flagrante të Fake News, reagon Spahiu: Nuk e dija që Nishica ishte territor serb Behar Spahiu

Këngëtari nga Skrapari Behar Spahiu, ka publikuar një kronikë të një gazetari në televizion e njohur, i cili ka raportuar se presidenti Meta i ka dhënë atij nënshtetësinë shqiptare.

Me ironi, Spahiu thotë se nuk e kishte ditur që fshati i tij Nishicë i Skraparit është territor serb.

Ndërkohë ka reaguar edhe zëdhënësi i Metës, Tedi Blushi, i cili i konsideron këto publikime si prova flagrante të një lajmi të rremë.

Screenshot_12.jpg

Ky reagim vjen si rezultat i përplasjeve të vazhdueshme mes kryeministrit dhe presidentit Meta, në lidhje me dekorimet e këtij të fundit.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013535976409912
array(1) { ["section"]=> string(152) "kengetari-nga-skrapari-merr-nenshtetesi-shqiptare-presidenca-prova-flagrante-te-fake-news-reagon-spahiu-nuk-e-dija-qe-nishica-ishte-territor-serb-224136" }