Këngëtari “Prince” gjendet i vdekur në studion e tij

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 19:04 21-04-2016 Këngëtari “Prince” gjendet i vdekur në studion e tij

Këngëtari i famshëm Prince është gjetur i vdekur në studion e tij muzikore në Chanhassen, Minnesota.

Pas një njoftimi paraprak për një vdekje të ndodhur në kompleksin e këngëtarit 57 vjeçar, policia ka konfirmuar disa minuta më pas për televizionin amerikan “Fox 9”, vdekjen e këngëtarit legjendar. Prince Rogers Nelson u kurua për grip disa ditë më parë, ndërsa shkaku i vdekjes nuk dihet ende.

Disa nga këngët e tij më të suksesshme janë "Why You Wanna Treat Me So Bad?", "I Wanna Be Your Lover", "Purple Rain", "When Doves Cry" dhe "Kiss".

Prince-006.jpg

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0097188949584961
array(1) { ["section"]=> string(56) "kengetari-prince-gjendet-i-vdekur-ne-studion-e-tij-38291" }