Këngëtarja me origjinë shqiptare do të përfaqësojë Qipron në Eurovision

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 19:57 20-09-2020 Këngëtarja me origjinë shqiptare do të përfaqësojë Qipron në Eurovision Eleni Foureira

Këngëtarja e njohur me origjinë shqiptare, Eleni Foureira do të përfaqësojë Qipron në festivalin e Eurovisionit.

Lajmin e kanë vërë të ditur mediat qipriote, ndërsa kjo nuk është hera e parë që këngëtarja do të përfaqësojë Qipron në festivalin europian të këngës.

Në vitin 2018 Eleni Fouriera me këngën "Fuego" bëri për vete fansat e Eurovisionit dhe ndezi skenën me performancën e saj, gjë që kërkon ta përsërisë edhe njëherë tjetër.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011574983596802
array(1) { ["section"]=> string(78) "kengetarja-me-origjine-shqiptare-do-te-perfaqesoje-qipron-ne-eurovision-221044" }