Keni dëgjuar një mongol të këndojë në shqip? Ky është momenti për “Lule Bore” (VIDEO)

Publikuar tek: kulture-art, më 10:16 12-05-2016

Keni dëgjuar më parë një mongol të këndojë në shqip?

Ne sot na e dëgjuan veshët për herë të parë dhe për hir të së vërtetës, na u duk mjaft interesante. Mongoli këndon “Lule Bore” i shoqëruar nga të tjerë bashkombas të tij. 

Dikush thotë se nuk është krejt i rastësishëm interesimi për kulturën shqiptare.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.18439412117004
array(1) { ["section"]=> string(86) "keni-degjuar-nje-mongol-te-kendoje-ne-shqip-ky-eshte-momenti-per-lule-bore-video-40223" }