Keni larguar punonjës për shkak të pandemisë? Koha t’i ripunësoni! Hap pas hapi, si të aplikoni për të përfituar nga programet e qeverisë (VIDEO)

Publikuar tek: aktualitet, më 11:58 24-09-2020 Keni larguar punonjës për shkak të pandemisë? Koha t’i ripunësoni! Hap pas hapi, si të aplikoni për të përfituar nga programet e qeverisë (VIDEO)

Kushdo që ka larguar punonjës për shkak të pandemisë COVID 19, tani është koha për t’i ripunësuar.

Shteti i ofron bizneseve pagë dhe kontribute deri në një vit nëse ata rimarrin në punë punonjësit që kanë shkarkuar për shkak të pandemisë, nga data 10 mars deri më 23 qershor.

Janë tre programe punësimi për të cilat mund të aplikoni në e-Albania.

Më poshtë video-tutorial i mënyrës së aplikimit dhe linku! 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0085291862487793
array(1) { ["section"]=> string(147) "keni-larguar-punonjes-per-shkak-te-pandemise-koha-t-i-ripunesoni-hap-pas-hapi-si-te-aplikoni-per-te-perfituar-nga-programet-e-qeverise-video-221485" }