Keni plane? Mësoni më parë si pritet të jetë moti sot

Publikuar tek: aktualitet, më 07:23 12-09-2019 Keni plane? Mësoni më parë si pritet të jetë moti sot Foto ilustruese

Sipas Institutit të Gjeoshkencave ditën e sotme priten reshje të dobëta në të gjitha qarqet. Në qarqet Shkodër, Dibër, Korçë dhe Gjirokastër priten reshje lokalisht.

Në zona të kufizuara të qarqeve, nuk përjashtohet mundësia që të ketë ndonjë reshje në formë shtrëngate me kohëzgjatje të shkurtër, më e mundshme në terrenet malore (dhe ato pranë tyre) kryesisht gjatë pasditeve.

TEMPERATURAT

Sot temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 19 / 27 °C

në vendet e ulëta: 20 / 24 °C

në vendet malore: 12 / 22 °C.

ERA

 Sot (e enjte, dt.12) era do të fryjë e lehtë deri mesatare.

auto_m21568237488.jpg

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0071239471435547
array(1) { ["section"]=> string(59) "keni-plane-mesoni-me-pare-si-pritet-te-jete-moti-sot-178149" }