Keni plane për në bregdet, ja çfarë ka rezervuar moti për ditën e sotme

Publikuar tek: aktualitet, më 07:23 13-08-2020 Keni plane për në bregdet, ja çfarë ka rezervuar moti për ditën e sotme Ilustruese

Dita e sotme do të karakterizohet nga mot me diell dhe temperatura të larta.

Sipas Shërbimit Metereologjik. dita e enjte do të jetë me mot të kthjellët përgjatë vijës bregdetare, ndërsa në mesditë do të ketë reshje shiu të izoluara përgjatë relieveve malore.

Era do të jetë nga Veriperëndimi-Verilindja 1-8m/s, e cila përgjatë vijës bregdetare hera-herës fiton intensitet deri në 10m/s.

Temperaturat parashikohen në:

zonat malore 17°C deri në 33°C

zonat e ulëta 20°C deri në 36°C

zonat bregdetare 19°C deri në 35°C.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012983083724976
array(1) { ["section"]=> string(77) "keni-plane-per-ne-bregdet-ja-cfare-ka-rezervuar-moti-per-diten-e-sotme-216959" }