Keqardhja e profesorit Përparim Kabo: Ne nuk jemi njerëz të gëzuar, kjo më trondit...

Publikuar tek: fcb-bomb, më 08:58 03-11-2016 Keqardhja e profesorit Përparim Kabo: Ne nuk jemi njerëz të gëzuar, kjo më trondit...

Profesori i njohur Përparim Kabo thotë se vë re me keqardhje se shumë njerëz janë të pështjellur me një shtresë pezmatimi për jetën.

“Pasiguria ekonomike, mungesa e perspektivës, të rinjë që nuk kanë mundësi të ndërtojnë jetën në mënyrë të pavarur dhe t’krijojnë familje mbi të gjitha; të gjithë këta tregues flasin për një gjendje demotivuese e dëshpërim të dallueshëm…Shumica e popullësisë shtyjnë ditët si mbijetesë pafuqie. Shëndeti mendor i shoqërisë duket i dëmtuar…një pafuqi për tu gëzuar, kjo më trondit në thellësi”, shkruan profesor Kabo ndërsa vijon:

“Ka një lloj mugëtire brenda nesh, pa çka se flitet se tre vitet e fundit paskërka një rritje ekonomike të qëndrueshme. Padëshira për të shpnezuar dhe investuar nuk është vetëm pasojë e pafuqisë ekonomike, është diçka me tepër, ka një deprimim shpirtëror. E bukura dhe kenaqësitë njerëzore janë rrudhur, tkurur e trembur! Përtej këtij realiteti, gjithçka që thuhet është propagandë bajate, fjalë boshe, dokra tregu mediatik e llafe partish. Ne nuk jemi njerëz të gëzuar !”

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0095999240875244
array(1) { ["section"]=> string(86) "keqardhja-e-profesorit-perparim-kabo-ne-nuk-jemi-njerez-te-gezuar-kjo-me-trondit-58263" }