Kërcënim, shkelje fshehtësie, falsifikim rezultatesh..., PD e Lezhës PADIT komisionerët dhe numëruesit

Publikuar tek: aktualitet, më 14:08 18-07-2019 Kërcënim, shkelje fshehtësie, falsifikim rezultatesh..., PD e Lezhës PADIT komisionerët dhe numëruesit

Partia Demokratike e Lezhës ka paditur ditën e sotme komisionerët dhe numëruesit e zgjedhjeve vendore të 30 Qershorit.

Mësohet se padia është depozituar në prokurorinë e Lezhës për anëtarët e KZAZ-së 12 dhe 13 si dhe për numëruesit.

Demokratët i kanë padituar për 'shpërdorim detyre', 'falsifikim i rezultateve të zgjedhjeve', 'dështim me dashje i materiale zgjedhore', 'kërcënim ndaj zgjedhësve', 'dhënie shpërblimesh dhe premtimesh', 'votimi më shumë se një herë ose pa u identifikuar' dhe 'shkelje fshehtësie të votuesit'.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0072410106658936
array(1) { ["section"]=> string(103) "kercenim-shkelje-fshehtesie-falsifikim-rezultatesh-pd-e-lezhes-padit-komisioneret-dhe-numeruesit-172599" }