Kërcënimi i gazetares shqiptare, Mediet e huaja: U kanos nga ISIS-i

Publikuar tek: aktualitet, më 07:13 05-06-2015 Kërcënimi i gazetares shqiptare, Mediet e huaja: U kanos nga ISIS-i Lajmi në ABC News

Kërcënimi i gazetares Aurora Koromani që shkruan në ‘’Gazeta Shqiptare’’ me mesazhin në inbox-in e profilit të saj në ‘’Facebook’’, ‘’Do ta paguash’’, është raportuar edhe në mediet ndërkombëtare. Ato shkruajnë se gazetarja është kanosur nga ISIS-i.

Lajmi është publikuar në “New York Times’’, "Associated Press''‘’ABC News’’, “Daily Mail’’, etj

“Rreth 2/3 e shqiptarëve janë myslimanë. Dhjetra mendohet se janë duke luftuar në Siri, edhe pse krerët e besimeve fetare u kanë bërë thirrje për të mos u bashkuar grupeve rebele’’, shkruan NY Times.

Dje një videomesazh i ISIS-it është publikuar, ku kërcënohet Shqipëria dhe Ballkani me sulme ‘’Do vijmë dhe do i'u mbysim me lejën e Allahut’’, thuhet në mesazh.

nytimessisthreatjournalist

Lajmi në 'NY Times''

dailymailisisthreatjournalist

Lajmi në ''DailyMail''

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Flet vajza e përdhunuar nga mësuesi: Më vinte turp të tregoja, më bënte presion
Policia përgënjeshtron PD-në: Makina e gazetarit u dogj për shkak të një defekti »
Article Logic
Execution time: 0.013702869415283
array(1) { ["section"]=> string(71) "kercenimi-i-gazetares-shqiptare-mediet-e-huaja-u-kanos-nga-isis-i-12718" }