Kërcënimi ndaj akademikëve, flet Nikolla: Ngjarje e shëmtuar, e papranueshme... por çështja u zgjidh

Publikuar tek: politike, më 11:55 19-04-2016 Kërcënimi ndaj akademikëve, flet Nikolla: Ngjarje e shëmtuar, e papranueshme... por çështja u zgjidh

Pas dëshmisë së akademikëve të cilët u shprehën se janë kërcënuar ka reaguar ministrja e Arsimit Lindita Nikolla duke e cilësuar këtë si të papranueshme por që sipas saj u zgjidh nga organizmat e drejtësisë.

“Një ngjarje e shëmtuar dhe e papranueshme. Çështja u zgjidh falë organizmave të drejtësisë”, tha Nikolla ndërsa bëri të qartë:

“Do merren masa për ata që cënojnë autoritetet.  E rëndësishme është të jemi të bashkuar dhe të vazhdojmë garën. Kjo është gara e parë që qeveria dhe  politika nuk ndërhyri”, theksoi ministrja ndërsa u bëri thirrje studentëve për mbylljen me sukses të kësaj gare.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.05822491645813
array(1) { ["section"]=> string(100) "kercenimi-ndaj-akademikeve-flet-nikolla-ngjarje-e-shemtuar-e-papranueshme-por-ceshtja-u-zgjidh-38065" }