Kërcënimi ndaj biznesmenit: 25 mijë euro ose do të vrasim djalin

Publikuar tek: aktualitet, më 09:45 05-02-2017 Kërcënimi ndaj biznesmenit: 25 mijë euro ose do të vrasim djalin

Policia e Lezhës ka vënë në pranga dy persona pasi kërcënuan një biznesmen se do t'i vrisnin djalin nëse nuk i jepte 25 mijë euro.

Burime zyrtare të policisë bëjnë me dije se janë arrestuar shtetasit:

-Dodë Gjoka, 37 vjeç 

-Mark Cuku, 49 vjeç

Sipas policisë të dy të arrestuarit kanë kërcënuar për një kohë të gjatë biznesmenin me iniciale V.P se do t'i vrisnin djalin nëse ai nuk do ti jepte 25 mijë euro.

Biznesmeni ka njoftuar menjëherë policinë dhe ka inskenuar takimin për t'i dhënë paratë kërcënuesve dhe në atë moment policia ka bërë arrestimin e tyre. Sakaq, vijojnë hetimet për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Detaje nga MEGA-OPERACIONI ndërkombëtar i drogës në Korfuz, u kapën 2 ton drogë, identifikohet një prej skafistëve
I ngriti kurth bashkë me shokët dhe plagosi me thikë 15 vjeçarin pranë shkollës, arrestohet i riu (VIDEO) »
Article Logic
Execution time: 0.010951042175293
array(1) { ["section"]=> string(69) "kercenimi-ndaj-biznesmenit-25-mije-euro-ose-do-te-vrasim-djalin-67771" }