Kërcënimi nga terrorizmi, shtyhet ndeshja e futbollit Galatasaray - Fenerbahce

Publikuar tek: bota, më 18:40 20-03-2016 Kërcënimi nga terrorizmi, shtyhet ndeshja e futbollit Galatasaray - Fenerbahce

Autoritetet turke kanë vendosur të shtyjnë ndeshjen e futbollit midis dy ekipeve të mëdha të Stambollit,  Galatasaray dhe Fenerbahce pas një kërcënimi të papërcaktuar.

Zyra e guvernatorit të Stambollit tha se ndeshja mes Galatasaray dhe Fenerbahce u shty pas “informacioneve serioze nga shërbimet inteligjente”.

Vendimi u morr një ditë pasi një person i lidhur me grupin terrorist ISIS, u hodh në erë në rrugët e Stambollit duke i marrë jetën 4 turistëve e plagosur 39 të tjerë.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0080668926239014
array(1) { ["section"]=> string(81) "kercenimi-nga-terrorizmi-shtyhet-ndeshja-e-futbollit-galatasaray-fenerbahce-35579" }