Kërcëninimi i ISIS me Hashtag: Po vijmë në Romë

Publikuar tek: bota, më 10:35 20-02-2015 Kërcëninimi i ISIS me Hashtag: Po vijmë në Romë Foto e Xhihadisteve qe eshte bashkelidhur me hashtag ne Twitter

Sot në mëngjes, rrjetet sociale, dhe sidomos Twitter, janë zgjuar me kërcënimin e xhihadistëve të Isis se shumë shpejt ata do të mbërrijnë në Romë. Këtë mëngjes është shtuar hashtagu #We_Are_Coming_O_Rome që në mënyrë letrare përkthehet “Po mbërrijmë në Romë” që sipas rrjetit është direkt i lidhur me fushatën e propagandës që Isis po bën me rrjetet sociale, raporton La Stampa. Lajmin e ka bërë të ditur drejtoresha dhe analistja e terrorizmit në Grupin e Inteligjencës për Terrorizmin dhe kërkimin ndërkombëtar (SITE) Rita Katz. “Isis në Romë, dëshira e zotit” shtojnë islamistët duke vendosur foto të militantëve të armatosur me maska dhe që mbajnë flamujtë e Isis.

Grupet libiane të lidhura me Isis “vazhdojnë të hapen dhe të përfitojnë më shumë terren dhe flamujt e tyre mund të shihen në Tripoli, Sabratha, Sirte dhe Ben Jawad” thotë Abdullah Al Thinni, kryeministri i qeverisë së vendosur në Tobruk, e njohur nga komuniteti ndërkombëtar. Në një intervistë me të përditshmen arabe Asharq Al – Awsat, Al Thinni akuzon parlamentarët dhe kongresin kombëtar se nuk duan të angazhohen për një dialog paqe nga OKB, sipas agjencisë Ansa.  

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012939929962158
array(1) { ["section"]=> string(51) "kerceninimi-i-isis-me-hashtag-po-vijme-ne-rome-3903" }