Kërcënohet e dashura e Izet Haxhisë: Ja mesazhi i frikshëm dhe banal që i kanë çuar

Publikuar tek: aktualitet, më 18:53 04-03-2018 Kërcënohet e dashura e Izet Haxhisë: Ja mesazhi i frikshëm dhe banal që i kanë çuar

Izet Haxhia deklaroi kohë më parë se ishte në një lidhje të re pas divorcit. Por dje ai postoi një shënim në rrjete sociale ku ndër të tjera shkruante:

“Ka rreth katër vjet që kur kam filluar të rrëfej të vërtetat e mia, e që kam marrë nëpërmjet rrjeteve sociale me qindra mesazhe kërcënuese, fyese me një gjuhë bastardësh përkrahës të Berishës, të denjë vetëm për ata dhe shefin e tyre. As më kanë impresıonuar, as prishur terezinë, lëre pastaj të më trembin. Ka më tepër se dy javë që këta ‘trima me kanun’ kanë filluar të kërcënojnë e bëjnë shantazh ndaj një femre, që nuk ka të bëjë aspak me politikën apo rrëfimet e mia. Aq shumë janë trazuar e verbuar nga këto të vërteta dhe nga frika e ballafaqimit përpara drejtësisë me liderin monstër të tyre, sa kërcënojnë e shantazhojnë një femër, që unë të mbyll gojën, e të mos kthehem në atdhe. Ora e ballafaqimit me liderin tuaj frikacak po vjen…

Pas këtij postimi DITA kontaktoi me Haxhian dhe në një bisedë me e-mail, ai dërgoi një prej mesazheve, i cili përveçse përmban kërcënime, ka dhe një fjalor tejet banal. Më poshtë teksti i plotë i mesazhit, sic është dërguar në adresën e të dashurës së Izet Haxhisë.

“Moj ku*** atij plehrs degjenerume. Unë jam nga tropoja e njof mire at kriminel, thui ta mbyll ate goje se do t shker***jm ty e di mire ku je me gjith ca ke nshpi oj bagjell tzhdukim per 24 or e tvij izet ku*** t kerkoj te ne po pati byth po s vjen byth***ri qe s e krru me burra do te ta q**m at p**dh ta filmojme ta shofi izeti ca t t bojm thuja thuja tfala prej tropojet e kije po te deshi ta mbylli halen”.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Moti i keq, Ministria e Mrojtjes jep informacion: Ja zonat më të RREZIKUARA
‘Arbri Garden’ u kap me 90 kg kokainë në 2015. Ja pse u mbyllën hetimet »
Article Logic
Execution time: 0.011223077774048
array(1) { ["section"]=> string(89) "kercenohet-e-dashura-e-izet-haxhise-ja-mesazhi-i-frikshem-dhe-banal-qe-i-kane-cuar-112188" }