Kërcënohet me jetë Papa, ISIS: Mbajeni mend, do mbërrijmë edhe në Romë

Publikuar tek: bota, më 06:36 26-08-2017 Kërcënohet me jetë Papa, ISIS: Mbajeni mend, do mbërrijmë edhe në Romë

Organizata terorroriste ISIS vazhdon të kërcënojë Italinë, e konkretisht Papën në Vatikan.

Përmes një video të publikuar në televizionin e Shtetit Islamik Al Hayat Center Media, anëtarë të ISIS shfaqen duke djegur e shkatërruar simbolet krishtere si kryqet, statute të Krishtit e Shënd Mërisë, si dhe duke grisur fotografinë e Papës.

“Mbajeni mend, do të mbërrijmë në Romë”, përsërisin në këtë video anëtarët e organizatës terroriste.

Pak ditë më parë një tjetër kërcënim u paralajmërua nga ISIS për Italinë, nga zbulimi i bisedace online përmes xhihadistëve.  

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Brexit do të krijojë 80,000 vende të reja pune, ja si të përfitoni
Gjobë deri në 3 mijë euro nëse merrni guaska apo gurë në bregdet »
Article Logic
Execution time: 0.013395071029663
array(1) { ["section"]=> string(73) "kercenohet-me-jete-papa-isis-mbajeni-mend-do-mberrijme-edhe-ne-rome-90229" }