Kërcënohet Shqipëria. Email Saimir Tahirit: ‘’Tani e keni radhën ju, do dridheni e do gjunjëzoheni para Allahut”

Publikuar tek: aktualitet, më 13:37 14-11-2015 Kërcënohet Shqipëria. Email Saimir Tahirit: ‘’Tani e keni radhën ju, do dridheni e do gjunjëzoheni para Allahut”

Kërcënohet Shqipëria. Email ministrit të Punëve të Brendshme Saimir Tahiri. Një mesazh me përmbajtje kërcënuese ka ardhur në adresën elektronike të e ministrit mëngjesin e sotëm.

Rreth orës 10:44, një mesazh kërcënues ka ardhur në postën elektronike të Tahirit nga ‘’Brigada e Kuqe’’.

“Do dridheni e do gjunjëzoheni para Allahut. Tani e keni rradhën ju. Filloi Lufta e shenjtë ndaj atyre që janë përfshirë në luftën kundër ISIS”, shkruhet  në mesazhin kërcënues.

Kërcënimi vjen një ditë pas sulmeve terroriste në Paris, ku humbën jetën 128 persona dhe u plagosën 200. Ende nuk ka një reagim të ministrit të Brendshëm për ngjarjen.

 

saimirtahirikercenimok

Mesazhi kërcënues në postën elektronike të ministrit të Brendshëm Tahiri

 

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Sulmi/ Ambasadori shqiptar në Paris, Tola: Deri më tani, asnjë shqiptar i përfshirë
Skandali në Panairin e Librit në Tiranë. Shitet një libër që të mëson si të bëhesh terrorist: ''Çdo mysliman duhet të jetë'' »
Article Logic
Execution time: 0.012024164199829
array(1) { ["section"]=> string(112) "kercenohet-shqiperia-email-saimir-tahirit-tani-e-keni-radhen-ju-do-dridheni-e-do-gjunjezoheni-para-allahut-25417" }