Kërcënoi me jetë punonjësit e bashkisë se po bënin punime pranë banesës së tij, pranga 61 vjeçarit në Kamëz

Publikuar tek: aktualitet, më 11:02 08-11-2019 Kërcënoi me jetë punonjësit e bashkisë se po bënin punime pranë banesës së tij, pranga 61 vjeçarit në Kamëz Pamje nga operacioni

Një 61-vjeçar me inicialet R. S., banues në Valias i ri, Kamëz ra në prangat e policisë.

Shtetasi R. S. është konfliktuar me punonjësit e Bashkisë Kamëz, të cilët po kryenin punime në një tokë në kufi me tokën e tij dhe gjatë momentit që ky shtetas po futej në banesë i ka kërcënuar me jetë.

Pas deklaratës së tij, në vendngjarje kanë mbërritur menjëherë dy shërbime të patrullës dhe specialistë për parandalimin dhe hetimin e krimit, të cilët kanë parandaluar përshkallëzimin e konfliktit.

Ndërkaq, gjatë kontrollit të banesës të këtij shtetasi, policia gjeti një armë zjarri pushkë dhe fishekë luftarakë, të cilat u sekuestruan në cilësinë e provës materiale.

Njoftimi i policisë:

Kamëz

Finalizohet operacioni policor i koduar “Valiasi”.

Falë ndërhyrjes së shërbimeve të patrullës të përgjithshme të Komisariatit të Policisë Nr. 5 parandalohet një ngjarje e rëndë kriminale.

Në pranga një 61-vjeçar, i cili kërcënoi për shkak të detyrës punonjësit e Bashkisë Kamëz.

Sekuestrohet në cilësinë e provës materiale një armë zjarri pushkë dhe fishekë luftarakë.

Shërbimet e Komisariatit Nr. 5 arrestuan në kuadër të operacionit policor të koduar “Valiasi”, shtetasin:

  1. S., 61 vjeç, banues në Valias i ri, në Kamëz.

Ky shtetas është konfliktuar për shkak të detyrës me punonjësit e Bashkisë Kamëz, të cilët po kryenin punime në një tokë në kufi me tokën e shtetasit R. S. dhe gjatë momentit që ky shtetas po futej në banesë i ka kërcënuar me fjalë për jetën punonjësit e Bashkisë Kamëz.

Me marrjen dijeni për rastin, në vendngjarje kanë mbërritur menjëherë dy shërbime të patrullës dhe specialistë për parandalimin dhe hetimin e krimit, të cilët kanë parandaluar përshkallëzimin e konfliktit dhe gjatë kontrollit të banesës dhe ambienteve në pronësi të këtij shtetasi, Policia gjeti një armë zjarri pushkë dhe fishekë luftarakë, të cilat u sekuestruan në cilësinë e provës materiale.

Në përfundim të veprimeve të para hetimore u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit R. S., për veprën penale “Mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe e municionit”.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Sandër Lleshaj flet për bashkëpunimin me palën italiane, zyrtari tregon kur do marrin në pyetje Alvinin
Ngec në ‘sitën’ e vettingut shefi i SHÇBA, shkarkohet zyrtari i parë në polici »
Article Logic
Execution time: 0.01397705078125
array(1) { ["section"]=> string(113) "kercenoi-me-jete-punonjesit-e-bashkise-se-po-benin-punime-prane-baneses-se-tij-pranga-61-vjecarit-ne-kamez-185140" }