Kërcënoi se do shpërthejë bombë gjatë fushatës së Trump, arrestohet i riu

Publikuar tek: bota, më 19:15 24-04-2016 Kërcënoi se do shpërthejë bombë gjatë fushatës së Trump, arrestohet i riu

Një djalë është arrestuar nga forcat anti-terror pasi ka kërcënuar se do të vendoste bombë në një prej fushatave të kandidatit kontroversial Donald Trump.

Sean Morkys kishte shkruar në Twitter se do të shpërthente një bombë gjatë fushatës së Trump, por policia gjurmoi postimin duke identifikuar vendndodhjen e tij në Waterbury. 29 vjeçari u arrestua por më pas u la i lirë duke marë një gjobë prej 25,000 dollarë.

threat.jpg

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013170957565308
array(1) { ["section"]=> string(78) "kercenoi-se-do-shpertheje-bombe-gjate-fushates-se-trump-arrestohet-i-riu-38563" }