Kërcënon presidenti grek, ngjitet mbi tank në Janinë: Jemi komb i paqes, por...

Publikuar tek: rajon, më 21:57 21-02-2018 Kërcënon presidenti grek, ngjitet mbi tank në Janinë: Jemi komb i paqes, por...

Presidenti grek Prokopis Pavlopulos nuk ndalon kërcënimet ndaj fqinjëve, këtë rast ndaj Shqipërisë, edhe pse dy vendet ndodhen në një moment të cilësuar “historik” delikat në negociimin e disa çështjeve të rëndësishme si ajo e kufijve.

Gjatë festës së çlirimit të Janinës, Pavlopulos është ngjitur mbi tank dhe ka lëshuar deklarata provokuese.

“Ne, grekët, jemi populli dhe kombi i paqes dhe demokracisë, por dimë se si të mbrojmë kufijtë tanë, kur është e nevojshme për ne, integritetin tonë territorial dhe sovranitetin tonë kombëtar”, ishin këto deklaratat e Pavlopulos gjatë festës së Çlirimit të Janinës.

sadfwefwef3ef.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Demarkacioni me Malin e Zi, mblidhet Kryesia e Kuvendit të Kosovës
Itali: Shqiptari plagoset me plumb në bark, në gjendje të rëndë »
Article Logic
Execution time: 0.011876106262207
array(1) { ["section"]=> string(80) "kercenon-presidenti-grek-ngjitet-mbi-tank-ne-janine-jemi-komb-i-paqes-por-111037" }