Kërkesa e Metës për negociatat me Greqinë, reagon ministria e Jashtme: Jemi përgjigjur

Publikuar tek: politike, më 10:44 26-02-2018 Kërkesa e Metës për negociatat me Greqinë, reagon ministria e Jashtme: Jemi përgjigjur

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme konfirmon se është përgjigjur të gjitha kërkesave të Presidentit të Republikës, Ilir Meta për plotfuqi lidhur me marrëveshjen e detit me Greqinë.

Pas kërkesës së Metës, i cili kërkoi detaje mbi objektin, negociatorët dhe metodologjinë, ministria e Punëve të Jashtme reagon duke sqaruar se iu është përgjigjur të gjitha kërkesave të presidentit, pasi Bushati kërkoi autorizim. 

 Disa ditë më parë Meta bsëri publike edhe letrën që i kishte dërguar ministrisë së Jashtme, ndërsa i kërkonte sqarime më të detajuara pas kërkesës për autorizim të marrëveshjes detare me Greqinë.

Ndërkohë, ditën e sotme vetë ministria i kthen përgjigje duke i theksuar presidentit se të gjitha kërkesat e kërkuara në letrën e hapur janë sqaruara. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011448860168457
array(1) { ["section"]=> string(91) "kerkesa-e-metes-per-negociatat-me-greqine-reagon-ministria-e-jashtme-jemi-pergjigjur-111493" }