Kërkesa e ministrit Naço, KLD shkarkon për shkelje të rëndë gjyqtaren Elona Gjoka

Publikuar tek: aktualitet, më 20:56 16-07-2015 Kërkesa e ministrit Naço, KLD shkarkon për shkelje të rëndë gjyqtaren Elona Gjoka

Pas shumë shtyrjesh, Këshilli i Lartë i Drejtësisë, ka vendosur në mbledhjen e sotme për shkarkimin e gjyqtares Elona Gjoka për “shkelje të rëndë të detyrës”.

Mbledhja e KLD është zhvilluar me byer të mbyllura dhe ka zgjatur rreth 6 orë. Këshilli i Lartë i Drejtësisë ka dhënë vërejtje me paralajmërim për gjyqtarin Shyqyri Çobo.

Masat ndaj gjyqtarëve janë marë pas kërkesës së ministrirt të Drejtësisë, Nasip Naço. Elona Gjoka u denoncua publikusht në media për zvarrijten e proceseve gjyqësore.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ekipi malazez mund Kukësin në “Qemal Stafa”
Zbulohet jahti super luksoz i Armando Dukës, pushime në ishujt e Greqisë (FOTOT) »
Article Logic
Execution time: 0.011411905288696
array(1) { ["section"]=> string(86) "kerkesa-e-ministrit-naco-kld-shkarkon-per-shkelje-te-rende-gjyqtaren-elona-gjoka-16364" }