Kërkesa e përfaqësuesve të Forumit të Trashëgimisë Kulturore për “Shtëpinë Flamur”, vjen përgjigjia e Ramës

Publikuar tek: kulture-art, më 18:50 05-03-2016 Kërkesa e përfaqësuesve të Forumit të Trashëgimisë Kulturore për “Shtëpinë Flamur”, vjen përgjigjia e Ramës

Ditën e djeshme përfaqësuesit e Forumit për Mbrojtjen e Trashëgimisë Kulturore i bënë kërkesë kryeministrit Edi Rama për rindërtimin e “Shtëpisë Flamur”  në Korçë. Dhe vjen menjëherë përgjigjia nga kryeministri:

"Qeveria fillon procedurat e shpronesimit të truallit të Shtëpisë së Flamurit" të shembur brutalisht 3-4 vjet me parë”. Këtë e bën me dije vetë këshilltari i Ramës për Trashëgiminë Kulturore, Artan Shkreli.

Dje përfaqesuesit e Forumit, z. Gjergj Bojaxhi, Anila Basha dhe Erjon Tase, u takuan me të ngarkuarin e posaçëm të kryeministrit për çështjen e Shtëpisë së Flamurit Korçë, z. Zef Çuni, ekspert i trashëgimisë dhe zv.ministër i Kulturës.

k.jpg

k1.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.027054071426392
array(1) { ["section"]=> string(110) "kerkesa-e-perfaqesuesve-te-forumit-te-trashegimise-kulturore-per-shtepine-flamur-vjen-pergjigjia-e-rames-34316" }