Kërkimet për trenin nazist të ngarkuar me ar, eksploratorët dalin duarbosh

Publikuar tek: bota, më 16:03 24-08-2016 Kërkimet për trenin nazist të ngarkuar me ar, eksploratorët dalin duarbosh

Eksploratorët e trenit legjendar nazist të mbushur plot me 300 ton ar, duket se nuk kanë patur fat as këtë herë pavarësisht shpresave të shumta.

Një zëdhënës i grupit të eksploratorëve tha se pas gërmimeve intensive në tunel nuk u gjet asnjë tren. Sipas legjendës vendase, nazistët fshehën në tunelin e qyetit tenin të mbushur me thesare të çmuara.

Ekipi i kërkimit shpenzoi plot 37 mijë dollarë për blerjen e mjeteve të rënda për gërmimet.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Joe Biden në Turqi: SHBA-të nuk kanë interes të mbrojnë asnjë që dëmton aleatët e saj
Sulmohet me bomba dhe armë Universiteti Amerikan në Kabul, raportohet për viktima dhe pengje »
Article Logic
Execution time: 0.011269092559814
array(1) { ["section"]=> string(79) "kerkimet-per-trenin-nazist-te-ngarkuar-me-ar-eksploratoret-dalin-duarbosh-50749" }