Kërkohej ndërkombëtarisht, policët e Dibrës dhe Interpol Tirana arrestojnë VRASËSIN 25-vjeçar (EMRI- DETAJE)

Publikuar tek: aktualitet, më 12:10 09-03-2018 Kërkohej ndërkombëtarisht, policët e Dibrës dhe Interpol Tirana arrestojnë VRASËSIN 25-vjeçar (EMRI- DETAJE)

Arrestohet Argit Turshilla, i kërkuari ndërkombëtarisht për vrasje.

Finalizohet operacioni policor për kapjen e një personi të shpallur në kërkim ndërkombëtar për veprat penale "Vrasje", "Vjedhje me dhunë me pasojë vdekjen". Operacioni nga Strukturat e Drejtorisë Vendore të Policisë Dibër në bashkëpunim me Interpol Tirana.

Strukturat e Drejtorisë Vendore të Policisë Dibër në bashkëpunim me Interpol Tirana, në Maqellarë-Dibër, kanë bërë të mundur kapjen e personit të shpallur në kërkim ndërkombëtar shtetasit:

Argit TURSHILLA, 25 vjeç, lindur në Maqellarë, Dibër.

Ky shtetas është shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Interpol Roma/Itali pasi Gjykata e Santa Maria Capua Vetere/Itali, ka lëshuar Urdhër Arrestin Ndërkombëtar për këtë shtetas për veprat penale “Vrasje” dhe “Vjedhje me armë me pasojë vdekjen”, parashikuar nga legjislacioni Italian, Maksimumi i dënimit 30 vjet burg.

Përmbledhje e ngjarjes së ndodhur:

Në datë 23.09.2015 shtetasi Argit Turshilla në bashkëpunim me shtetasin R. T. në lokalitetin Santa Maria Capua Vetere/Itali gjatë një grabitje me armë kanë vrarë shtetasin italian P. G

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Sekuestrohen 27.6 kg marijuanë, arrestohen 2 të rinj shqiptarë në Greqi
E ekzekutoi shoku dhe e hodhi në kanal, flet babai: Djalin e vrau në gjumë! Ja pse lindi konflikti mes tyre »
Article Logic
Execution time: 0.011338949203491
array(1) { ["section"]=> string(111) "kerkohej-nderkombetarisht-policet-e-dibres-dhe-interpol-tirana-arrestojne-vrasesin-25-vjecar-emri-detaje-112714" }