Kërkohej në Itali, arrestohet nga policia e Tiranës i riu për pjesëmarrje në organizatat kriminale (EMRI)

Publikuar tek: aktualitet, më 07:39 03-05-2017 Kërkohej në Itali, arrestohet nga policia e Tiranës i riu për pjesëmarrje në organizatat kriminale (EMRI)

Arrestohet një person në Tiranë i shpallur në kërkim me qëllim ekstradimin e tij drejt Italisë.

Sipas policisë, shtetasi Gëzim Guraj, 38 vjeç, banues në Koplik u vu në pranga sepse autoritet gjyqësore Italiane me vendim të datës 18.04.2016, kanë caktuar masën e sigurisë “Arrest me burg”, për veprat penale “Pjesëmarrja në organizatat kriminale” dhe “Trafikimi i lëndëve narkotike”, parashikuar nga Kodi Penal Italian.  

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Moti në Shqipëri, si parashikohet dita e sotme?
I vunë tritol “Smartit” në Tiranë, shoqërohet ish-bashkëshorti i pronares. Çfarë tha në polici »
Article Logic
Execution time: 0.0098140239715576
array(1) { ["section"]=> string(108) "kerkohej-ne-itali-arrestohet-nga-policia-e-tiranes-i-riu-per-pjesemarrje-ne-organizatat-kriminale-emri-77274" }