Kërkohet nga të gjithë, Juventus tregon çmimin e Dybala

Publikuar tek: sport, më 23:48 27-12-2017 Kërkohet nga të gjithë, Juventus tregon çmimin e Dybala

Pablo Dybala është një sulmuesit më të mirë në qarkullim dhe prej disa kohësh është në shënjestrën e disa prej klubeve më të mira të Europës.

Juventus në asnjë moment nuk ka dëshiruar që të privohet nga djaloshi i ri, i cili në Argjentinë konsiderohet si “Mesi i ri”.

Por këtë sezon një sërë problemesh kanë bërë që torinezët të mendojnë për largimin e Dybala, por sigurisht me një çmim “dinjitoz”.

Dhe shuma që mediat italiane kanë zbuluar është më shumë se e tillë, plot 160 milion euro. Këtë shifër, pavarësisht se shumë e  kripur janë disa klube europiane që do të ishin të gatshme ta paguanin, me në krye Real Madrid dhe Manchester United.

Por vetëm qershori i ardhshëm do të hedhë më shumë dritë në lidhje më këtë histori. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « 120 minuta lojë, Milan eleminon Interin me ndihmën e një 19-vjeçari
»
Article Logic
Execution time: 0.010788917541504
array(1) { ["section"]=> string(61) "kerkohet-nga-te-gjithe-juventus-tregon-cmimin-e-dybala-104601" }