Kërkoi interpelancë me Ramën por ai iku në Dubai, nevrozohet Ralf Gjoni: Kryeministri i bën bisht pyetjeve, qeveria po fsheh të vërtetën për Covid-19

Publikuar tek: politike, më 12:07 26-11-2020 Kërkoi interpelancë me Ramën por ai iku në Dubai, nevrozohet Ralf Gjoni: Kryeministri i bën bisht pyetjeve, qeveria po fsheh të vërtetën për Covid-19 Deputeti Ralf Gjoni

Deputeti Ralf Gjoni, deputeti i cili kishte paraqitur sot në Kuvend kërkesën për interpelancë me Ramën, ka folur para mediave dhe ka akuzuar kryeministrin se nuk iu përgjigjet pyetjeve të tij për pandeminë dhe krizën e shkak tuar nga Covid-19.

Kryeministri Rama ka udhëtuar sot drejt Dubait me ministrin Arben Ahmetaj për të firmosur një marrëveshje të rëndësishme për rindërtimin e Spitallës dhe Durrësit. Por Gjoni tha se Rama shmang qëllimisht përballjen në Kuvend.

“Për të evituar përballejn e Ramës, shkrihet interpelanca me mua dhe atë ia kalojnë Ministrisë së Shëndetësisë. Kjo qeveri do të fshehë të vërtetën në mënyrën sesi po menaxhohet kriza ekonomike dhe shëndetësore me Covid-19. Rama i bën bisht pyetjeve në Kuvend.

Kemi të bëjmë më një mungesë totale të trajtimti të Covid-19. Kemi mjekë familje që po japin bombardime me antibiotikë, kortizonikë, ndaj pacientëve me simptoma të lehta. Asnjë masë nuk po merret. Askush nuk do të japi përgjigje në këtë parlament. Kjo është shpërfillje me jetën e njerëzve.

Kjo qeveri nuk po merr masat e duhura për të mbjotur shqiptarët nga pandemia e Covid-19”, u shpreh deputeti Ralf Gjoni.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Një vit pas tërmetit, Varhelyi publikon pamjet: Rindërtimi ndjek parimet e llogaridhënies dhe transparencës
Një 31-vjeçar kapet 'mat' në Yzberisht, arrestohet duke i shitur drogë 27-vjeçarit   »
Article Logic
Execution time: 0.010818004608154
array(1) { ["section"]=> string(153) "kerkoi-interpelance-me-ramen-por-ai-iku-ne-dubai-nevrozohet-ralf-gjoni-kryeministri-i-ben-bisht-pyetjeve-qeveria-po-fsheh-te-verteten-per-covid-19-229183" }