Kërkoi rikthimin e mandatit, gjykata Administrative rrëzon Gledjon Rehovicën

Publikuar tek: aktualitet, më 10:42 12-02-2019 Kërkoi rikthimin e mandatit, gjykata Administrative rrëzon Gledjon Rehovicën

Gjykata Administrative rrëzon kërkesën e ish-deputetit të LSI, Gledjon Rehovica.

Ish deputeti, pasi fitoi pafajësinë kërkoi rikthimin e mandatit. Mirëpo, gjykata nuk e ka pranuar kërkesën e Rehovicës.

Pak ditë më parë, organi i akuzës mbylli hetimet për ish-deputetin dhe doli në përfundimin se nuk ka falsifikuar dokumentin e dekriminalizimit.

Një vit më parë KQZ i hoqi mandatin deputeti që vinte nga radhët e LSI për Beratin, Gledjon Rehovicës dhe deputetit tjetër të PDIU, Aqif Rakipi, pasi i preku ligji i dektriminalizmit.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.004612922668457
array(1) { ["section"]=> string(82) "kerkoi-rikthimin-e-mandatit-gjykata-administrative-rrezon-gledjon-rehovicen-152471" }