Kërkoi të flasë me kryeministrin, qëllohet për vdekje një person i armatosur brenda aeroplanit

Publikuar tek: bota, më 17:59 24-02-2019 Kërkoi të flasë me kryeministrin, qëllohet për vdekje një person i armatosur brenda aeroplanit Foto ilustruese

Një person ka tentuar të marrë peng një aeroplan nga Dubai duke e detyruar të bëjë ulje emergjente në Banglandesh.

Aeroplani u rrethua menjëherë nga forcat speciale të cilat arritën të negociojnë me pengmarrësin e armatosur i cili pranoi të lirojë 143 pasagjerët dhe 7 pjestarë të stafit.

Ai kërkoi të flasë me kryeministrin e vendit, por nuk kaluan shumë minuta dhe vdiq nga plagët e shkaktuara nga shkëmbimi i zjarrit me forcat speciale.

Asgjë nuk dihet lidhur me motivet e pengmarrjes së aeroplanit.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011609077453613
array(1) { ["section"]=> string(100) "kerkoi-te-flase-me-kryeministrin-qellohet-per-vdekje-nje-person-i-armatosur-brenda-aeroplanit-154044" }